languages
Co to jest passe-partout?
Co to jest passe-partout?

W słowniku języka polskiego można odczytać po prostu ze jest to «oprawa ryciny, fotografii itp. w postaci kartonu lub tektury z wycięciem w środku» . To francusko brzmiące słowo nie raz wprawiło w zakłopotanie podczas zamówienia. Czy jest potrzebne? Odpowiedz na to pytanie nie jest taka prosta.

 

Psp czyli passe-partout jak często to skracam w ten sposób - jest potrzebne nie tylko ze względu na optyczne walory - o których za chwile. Ale jest potrzebne tez ze względu na praktyczne właściwości. Psp daje nam maleńka przerwę pomiędzy rękodziełem, fotografią, plakatem a szybą. Dzięki czemu szyba i nasze dzieło nie dotykają się. Efekt jest taki ze nasza praca na podłożu papierowym jest chroniona przed pojawieniem się po pewnym czasie maleńkich kropelek pary wodnej. Tak jak można się domyślić woda niszczy papier, nawet małe ilości pary wodnej potrafią sfalować papier.

 

Mogłoby się wydawać w takim razie ze psp jest konieczne i powinno być zawsze, ale tu właśnie wchodzą walory estetyczne. Do nie każdej pracy pasuje passe-partout. Wiele razy spotykamy się ze nie ma w ramce tego małego kartonika. Ja osobiście bardzo lubię passe-partout daje wiele możliwości urozmaicenia pracy.

 

Psp nie musi być białe i wąskie. Może być tez bardzo szerokie np. Nie duża praca oprawiona w szerokie psp i co za tym idzie duża ramkę będzie bardzo wyrazista i wyeksponowana, ten kartonik doda oddechu między praca a ramka.

Passe-partout może tez być w różnych kolorach. Mamy ogromny wybór, wystarczy tylko się z nami skontaktować w celu pomocy dobory psp do pracy przez naszą usługę personalizowaną. Można tez dać dwa psp w różnych kolorach oraz w różnych rozmiarach co da efekt podwójnej rameczki. Możliwości jest naprawdę wiele.

Zapraszamy do kontaktu!

Przykład dużego passe-partout

 

Passe-partout 5 cm

 

Praca obramowana bez passe-partout.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl