languages
Jak powstają reprodukcje obrazów na papierze?
Jak powstają reprodukcje obrazów na papierze?

Sztuka w formie obrazów wciąż ma wielu zwolenników, którzy doceniają jej oryginalność, szyk i tajemniczość. Kupując obraz, obcujemy z jego historią, biografią artysty i motywacją, jaka stała za namalowaniem konkretnego dzieła. Dzisiaj sztuce i jej wielbicielom z pomocą przychodzi rozwój technologii, który umożliwia nam zakup obraz pędzla naszego ulubionego artysty bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych. 

Reprodukcja obrazów to idealny sposób, aby koneserzy sztuki mogli cieszyć się ulubionymi dziełami sztuki bez ogromnych wydatków. Dzisiejsza technologia ułatwia przeniesienie obrazu na papier lub płótno z zachowaniem wszystkich szczegółów, a co więcej tak przygotowane dzieła również mają wartość kolekcjonerską. 

Technologia sprzyja sztuce

Sztuka to ważna część naszego życia. Dzięki niej poznajemy historię, obcujemy z pięknem i mamy możliwość dekoracji naszych domów i mieszkań wysokiej klasy dziełami sztuki. Jednak jest to dość droga przyjemność. Techniczne nowinki sprzyjają miłośnikom sztuki i pozwalają na obcowanie z nią w każdych warunkach. Dostęp do Internetu umożliwia nam wizyty w najpiękniejszych muzeach świata bez wstawania z ulubionego fotela! Możemy przeglądać katalogi z dziełami sztuki z całego świata i z bliska podziwiać nasze ulubione obrazy, grafiki i zdjęcia. Jednak technologia, która wciąż rozwija się na naszych oczach, umożliwia również posiadanie dzieł sztuki w naszym własnym domu. I to obrazów Henri Matisse’a, Picassa, Jacksona Pollocka, czy Andy’ego Warhola. Nie musimy jednak brać kredytu na ich zakup, warto zainteresować się sklepami i galeriami, które oferują możliwość przygotowania reprodukcji. Dużym zainteresowaniem cieszy się technika, dzięki której otrzymamy wysokiej jakości wydruk dzieła- Giclee lub inaczej wydruki Fine Art. Wykorzystując najlepsze materiały, mamy pewność, że otrzymuje wysokiej klasy dzieło sztuki.

Giclee- możliwość obcowania ze sztuką dla każdego

Analizując proces powstawania obrazu, możemy sprawdzić, jakie artysta wybrał płótno do jego stworzenia, w jaki sposób mieszał farby i z czego je wytwarzał. Każdy malarz ma swój rozpoznawalny ruch pędzlem czy styl malarski. Reprodukcje dzieł sztuki za pomocą wydruku nie tworzą jedynie kalki naszego ulubionego obrazu. Wykorzystuje się do ich przygotowania najlepszej jakości materiały, których trwałość określana jest na setki lat. Nadruk wykonuje się na specjalnym bezkwasowym papierze, który nie zawiera substancji wybielających wpływających na to, jak zachowuje się na nim tusz. Nadruki można również wykonać na papierze bawełnianym, który sprawia, że kolory są o wiele bardziej nasycone i ostateczna praca przypomina wyglądem ręcznie malowany obraz. Sam nadruk nanoszony jest za pomocą specjalnych tuszy: pigmentów drukarskich. Możliwe jest stworzenie kolekcjonerskiej edycji, jeśli artysta, którego praca jest powielana, będzie nadzorował ten proces. Może on osobiście podpisać każdy wydruk, a czasami dodać odręcznie jakiś element, co automatycznie zwiększy wartość tak przygotowanego dzieła. Do prac dołącza się certyfikat autentyczności. Tak stworzone obrazy idealnie sprawdzą się jako element wystroju wnętrz w domach i mieszkaniach, jak również ozdoba biur, hoteli i urzędów.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl